1 | 2 | 3 | 4 | 5

ODZNAKA HONOROWA "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ" DLA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MILICZU
29 października podczas uroczystej ceremonii, która miała miejsce w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, Biblioteka Publiczna w Miliczu została odznaczona honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej", nadaje się osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Wręczenia orderu w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na ręce dyrektor Biblioteki Publicznej w Miliczu Marleny Grodzińskiej, dokonał Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa. Przyznane odznaczenie wraz z legitymacją można obejrzeć w wypożyczalni głównej. Jest to już drugie odznaczenie dla naszej placówki. W maju br. milicka biblioteka za swoją wieloletnią działalność otrzymała „Medal w Dowód Uznania” przyznany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Miło nam poinformować, że nasze działania na rzecz rozwoju czytelnictwa zostały docenione przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. 8 maja we Wrocławiu, podczas uroczystej gali z okazji Dnia Bibliotekarza, Biblioteka Publiczna w Miliczu została uhonorowana "Medalem w dowód uznania" za zasługi dla rozwoju czytelnictwa i polskiego bibliotekarstwa. Jest to dla nas, bibliotekarzy ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że jesteśmy jedyną biblioteką na Dolnym Śląsku, która w tym roku otrzymała takie odznaczenie.

westernlandW ramach zajęć wakacyjnych, 12 sierpnia, organizujemy wyjazd do Westernlandu w Józefowie. W Świat Dzikiego Zachodu mogą wybrać się z nami Czytelnicy od 7 roku życia. Koszt wyjazdu to 45 zł od osoby. Bliższe informacje można uzyskać w Oddziale Dziecięcym naszej biblioteki lub pod numerem telefonu 71-38-40-096.

 

IMG 20210713 130735W dniach 12-16 lipca w filii bibliotecznej w Gądkowicach odbyły się zajęcia wakacyjne, które przebiegały pod hasłem „Hece w bibliotece”. Pierwszego dnia młodzi uczestnicy z koralików, pomponów i wełny zrobili piękne łapacze snów, które z pewnością będą ozdabiać każdy dziecięcy pokój. Kolejnego dnia przyszła pora na „lato w słoiku”, czyli małe morskie światy, w których wśród wodorostów zamieszkały plastelinowe ryby, żółwie czy syreny. W środę przyszedł czas na trochę odpoczynku i wakacyjny seans filmowy. Spośród kilku propozycji dzieci wybrały „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, bajkę, która rozbawiła wszystkich do łez, natomiast w czwartek z brystolu i cekinów każde dziecko zrobiło dla siebie kolorową i idealną na letnie dni czapkę z daszkiem. W piątek, ostatniego dnia zajęć, przyszła pora na malowanie kamieni, które najczęściej zamieniały się w sowy i pingwiny, ale też morskie krajobrazy. Codziennie nie brakowało również czasu na malowanie kredą, quizy, czy granie w ulubione gry, które wszystkim dzieciom sprawiały wiele radości.

Wakacje CZ ceW dniach od 12 do 16 lipca 2021 filia biblioteczna w Czatkowicach zorganizowała warsztaty wakacyjne dla dzieci. Każdego dnia odbywały się zajęcia o innej tematyce. Pierwszego dnia nasza czytelnia przemieniła się w salę chemiczną i mali chemicy eksperymentowali. Następnego dnia z zebranych skarbów natury stworzyliśmy wakacyjne pocztówki z wakacji w formie Mandali. Środa była dniem baniek mydlanych, w tym dniu puszczaliśmy małe i duże bańki mydlane, ale nie tylko, bo przecież z bańkami jest świetna zabawa przekonaliśmy się o tym malując pianą oraz robiąc pieniste węże. Kolejnego dnia uzbieraliśmy kamienie, które posłużyły nam do opowiadania kamiennych opowieści i przygotowania kamiennych lampionów DIY. Ostatniego dnia były gry i zabawy zespołowe, było dużo emocji i dużo śmiechu. Kreatywne wakacje w bibliotece cieszyły się dużą popularnością, każdego dnia biblioteka była pełna dzieci.

książka za 3 złPrzez cały lipiec w Wypożyczalni dla Dorosłych trwa kiermasz książek bibliotecznych. Za symboliczną kwotę można nabyć interesujące książki z literatury pięknej oraz popularnonaukowej. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10:00 - 18:00 oraz w środę od godz. 10:00 do 15:00.

 

 

Przepiśnik VIIPo długiej przerwie, spowodowanej pandemią, 1 lipca mogły się wreszcie spotkać członkinie klubu czytelniczego Przepiśnik. Czytelnia filii bibliotecznej w Sułowie na nowo rozbrzmiała głosami pań, które przyszły na czwartkowe spotkanie. Jako że zbiegło się ono z zakupem wielu nowości, to entuzjazm czytelniczek był podwójny. Każda wybrała dla siebie po kilka książek i wtedy był już czas na wspomnienia i rozmowy o życiu. Upalna aura chyba trochę sprowokowała temat "letniej "kuchni, bo raz poruszony, zdominował dyskusję przy czytelnianym stole. Tym też sposobem wzbogaciłyśmy swoją wiedzę na temat zup owocowych i chłodników. Bo kto mógł podejrzewać ,że do zupy owocowej oprócz goździków i cynamonu należy dodać odrobinę ...spirytusu ?! Czas tak szybko płynie, że nawet nie spostrzegłyśmy, kiedy wybiła godzina 17:00. Kolejne spotkanie zaplanowano na 29 lipca 2021. Do zobaczenia za miesiąc!

image 5 300x215

unnamed1

Biblioteka Poleca

Dla czytelników

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30legimi

IBUKLibrawejscie

Szukaj

Biblioteka Publiczna w Miliczu © 2021 - MultiMediaPro