Piknik z książką i moc wakacyjnych atrakcji

Drugiego dnia naszych spotkań, z koralików do prasowania, powstały letnie breloczki w wakacyjnych kształtach owoców, lodów, owadów, wzorów marynistycznych, a także postaci z minecrafta. Reszta czasu upłynęła na “bibliotecznym planszówkograniu”.

Na półmetku zajęć czekała na dzieci sportowa rywalizacja. Odbył się bowiem III Biblioteczny Turniej Kapslowego Toru Przeszkód. Zawodnicy wykazali się sprawnością więc wszystkie kapsle dotarły do mety. Kolejność nie miała znaczenia, liczyła się wspólna zabawa. Pozostały czas spędziliśmy grając w piłkę, badmintona oraz kolorując.

Kolejnego dnia, z różnokolorowych włóczek, powstały barwne ptaszki. Dzieci w wykonanych przez siebie pracach rozpoznały przedstawicieli wielu gatunków ptasiej rodziny, a potem próbowaliśmy rozruszać nieco nasze szare komórki przy rozwiązywaniu łamigłówek.

Ostatniego dnia wakacyjnych spotkań wykonaliśmy kreatywne fotografie “malowane kredą”, które przeniosły uczestników w inny wymiar. Później dzieci oddały się “kredowej” twórczości, a dzieła ich pracy ozdobiły chodnik prowadzący do biblioteki. Zrobiło się naprawdę kolorowo.

Dziękujemy młodym Czytelnikom za udział w zajęciach i zapraszamy do biblioteki.