Projekt wakacje, czyli kreatywnie w Gądkowicach

Od 24 do 28 lipca w filii bibliotecznej w Gądkowicach odbywały się zajęcia wakacyjne pt. „Projekt wakacje”. Tydzień wakacyjnych pomysłów rozpoczął się od pracy z gliną. Wyobraźnia młodych Czytelników od razu ruszyła pełną parą i wszyscy zaczęli formować gliniane miseczki na biżuterię, koszyczki i wiele innych przedmiotów, czasem zabawnych, bo nie zabrakło tutaj nawet glinianego hamburgera. Potem zostało już tylko malowanie i suszenie… i pierwszy dzień zajęć dobiegł końca. Drugiego dnia przyszła pora na malowanie. Tym razem nasi uczestnicy malowali torby w różne wakacyjne wzory. Jedni korzystali z gotowych szablonów, a drudzy wymyślali własne. Nie mogło zabraknąć na nich palm, ananasów i arbuzów, uroczych zwierząt czy morskich inspiracji. Trzeci dzień upłynął na odpoczynku, podczas którego można było zrelaksować się i naładować energią na kolejne wyzwania. W ruch poszły ulubione gry naszych młodych Czytelników, było także malowanie na plecach, które bawiło wszystkich do łez, a na koniec młodzież, razem z rodziną Clade, wybrała się w podróż do wnętrza tajemniczej krainy – Awalonii. Czwarty dzień “Projektu wakacje” upłynął na układaniu obrazków z koralików do prasowania, a pomysłów na nie każdy miał mnóstwo. Jak zwykle nie mogło zabraknąć wakacyjnych arbuzów i pomarańczy, ale były też lody, flamingi, lisy, zabawne emotki i wiele innych. Ostatniego dnia w ruch również poszły koraliki, jednak tym razem były to koraliki do wyrobu biżuterii. Wszyscy od razu z zapałem zabrali się do ich nawlekania. Powstały z nich bransoletki, kolczyki, pierścionki oraz zawieszki do telefonu. Niestety wakacyjne zajęcia kiedyś musiały się skończyć, ale wszystkie gadżety wykonane przez naszych młodych, uzdolnionych Czytelników, będą na pewno miłą wakacyjną pamiątką. Teraz przyszła pora na dalszy odpoczynek i wakacyjne wyjazdy, a już niebawem znowu spotkamy się w bibliotece.