Wystawy ilustracji Štěpána Zavřela

Od 10 sierpnia 2023 roku, Ośrodek Kultury w Miliczu wraz z Biblioteką Publiczną w Miliczu zapraszają na wystawę ilustracji Štěpána Zavřela.

Wystawa będzie prezentowana w łączniku Kina Capitol.

Jednocześnie informujemy, że w zbiorach Biblioteki Publicznej w Miliczu znajdują się również książki artysty. Zapraszamy do wypożyczeń.

***

Štěpán Zavřel (1932–1999) był czeskim ilustratorem, malarzem, filmowcem, twórcą książek dla dzieci. Był artystą, który w znacznym stopniu zasłużył się dla literatury dziecięcej. Prezentował swoje prace w wielu muzeach i galeriach na całym świecie. Podróże w jego biografii stanowiły ważny aspekt, jednakże sztuka była przystankiem, do którego zawsze wracał.

W 1983 roku zainicjował powstanie „Międzynarodowej Wystawy Ilustracji Książki Dziecięcej”, która jest obecnie znana jako „Le Immagini della Fantasia”. Jego twórczość zachwyca nie tylko ponadczasowością, ale również zawartym w niej przesłaniem. Artysta w swoich pracach skupia uwagę odbiorcy na idei humanizmu, czyli szacunku dla innych kultur, poszanowania praw dziecka oraz docenienia otaczającej nas natury.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy ilustracji Štěpána Zavřela wydawnictwa “Tatarak”.

Możesz również polubić…

Skip to content