Honorowa odznaka dla Biblioteki

ODZNAKA HONOROWA “ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” DLA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MILICZU

29 października podczas uroczystej ceremonii, która miała miejsce w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, Biblioteka Publiczna w Miliczu została odznaczona honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaje się osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Wręczenia orderu w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na ręce dyrektor Biblioteki Publicznej w Miliczu Marleny Grodzińskiej, dokonał Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa. Przyznane odznaczenie wraz z legitymacją można obejrzeć w wypożyczalni głównej. Jest to już drugie odznaczenie dla naszej placówki. W maju br. milicka biblioteka za swoją wieloletnią działalność otrzymała „Medal w Dowód Uznania” przyznany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.