Ojej zapomniałam

W ostatnim tygodniu stycznia, naszą filię biblioteczną w Sułowie odwiedziły aż cztery grupy dzieci z najmłodszych oddziałów szkoły podstawowej. Wspólnie czytaliśmy różne opowiadania z morałem, ale chyba najbardziej podobał się utwór pod tytułem “Ojej zapomniałam”. Narratorem jest tu pies Czaruś, a główną bohaterką, jego młodziutka, 6 letnia pani. Madzia kocha swojego szczeniaczka, ale traktuje go jak zabawkę i… ciągle zapomina o tym, że trzeba się o swojego pupila troszczyć. Druga część spotkań bibliotecznych, to zajęcia plastyczne, na których tematem przewodnim były zbliżające się Walentynki. Powstało wiele kolorowych, walentynkowych gadżetów, które staną się prezentem dla tych, których najbardziej lubimy. Na koniec, dzieci z dumą prezentowały swoje prace planując wykonanie kolejnych już w domu.