Odkrywamy książki na wakacje

Dzieci z grupy przedszkolnej postanowiły odwiedzić naszą sułowską filię biblioteczną, aby zaopatrzyć się w ciekawe książki na czas wakacji. Wizyta w bibliotece to zawsze wspaniała okazja, by odkryć nowe historie, ale także wspólnie spędzić czas na czytaniu – co stało się już naszą małą tradycją.

Tego dnia nie było inaczej. Przedszkolaki z radością usiadły w kółku, a my sięgnęliśmy po książkę Grażyny Wolszczak „Strach ma wielkie oczy”. To opowiadanie pomaga dzieciom oswajać swoje lęki i strachy, pokazując, że często boimy się tego, co nieznane. Podczas czytania dzieci mogły zastanowić się, dlaczego boimy się rzeczy, których nie rozumiemy. Książka zachęca do tego, by bliżej przyjrzeć się swoim obawom, poznać je i zrozumieć, że strach może nie być tak wielki, jak nam się wydaje.

Takie spotkania to nie tylko okazja do poznawania nowych książek, ale też wspólna refleksja i nauka. Dzięki literaturze dzieci mają szansę lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje, a to idealny początek udanych, beztroskich wakacji.

Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki po kolejne inspirujące książki na czas wakacji!