Akcja Kinder – Podziel się książką zakończona

Do naszej biblioteki dotarły pufy będące nagrodą za udział w akcji Kinder „Podziel się książką”.W ramach tej ogólnopolskiej akcji od listopada zbieraliśmy książki dla dzieci w wieku 2-14 lat. Książki do biblioteki mógł przynosić każdy, kto chciał podzielić się nimi z innymi czytelnikami. Za podarowane książki maluchy otrzymywały od organizatora Dyplomy oraz pamiątkowe zakładki do książek. Dzięki zaangażowaniu naszych małych i dużych Czytelników udało się nam szybko zapełnić przesłane przez Kinder pudła wartościową literaturą do wspólnego czytania. Należy szczególnie podkreślić zaangażowanie najmłodszych, bo gdy kilkulatek oddaje dobrowolnie swoją książkę, żeby inne dzieci też mogły czytać, radość z tego jest podwójna. Wśród zebranych egzemplarzy znalazły się bajki, baśnie, wiersze dla najmłodszych, opowiadania dla dzieci oraz książki popularnonaukowe. Fundacja Kinder Mleczna Kanapka ufunduje dodatkowe pozycje i przekaże je małym bibliotekom, aby ich Czytelnicy też mogli cieszyć się Przerwą na Wspólne Czytanie.

Nasza biblioteka za udział w tej zbiórce książek otrzymała nagrody rzeczowe w postaci dwóch puf oraz zestaw książek wydawnictwa ZNAK.
Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce książek, serdecznie dziękujemy!