“Po nitce do kłębka”

W poniedziałkowy poranek, 8 maja młodzi Czytelnicy naszej biblioteki uczestniczyli w spotkaniu autorskim, z Panią Urszulą Ewertowską, mieszkanką gminy milickiej, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

“Po nitce do kłębka” – tak brzmiał tajemniczy temat przewodni spotkania. Rozmawialiśmy o marzeniach, które każdy z nas powinien mieć i wspólnie doszliśmy do wniosku, że należy robić wszystko, aby się ziściły. Temat ciekawy, intrygujący i na pewno dociekliwy.

Pani Ula przytoczyła wiele ciekawych wspomnień ze swojego życiorysu oraz historii związanych ze zbieraniem materiałów do tworzenia swoich powieści. Książka “Moja Wyspa Bali” to pełna ciepła i humoru wakacyjna opowieść o twórczej wyobraźni grupy dzieci, między którymi, mimo wielkich różnic charakteru, panuje przyjaźń. To drogowskaz do dobrej zabawy. To ściąga dobrych pomysłów, by wolny czas spędzić na świeżym powietrzu, grając w “deskę” czy “wyścig pokoju”. Zachęca do wyjścia z domu, do zabaw bez telefonów i laptopów.

Urszula Ewertowska – konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej w PCEiK w Oleśnicy. Wykładowca akademicki. Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji. Certyfikowany coach. Autorka książek dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III a i b ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Miliczu.

Możesz również polubić…

Skip to content