Działo się w Potaszni

Dobiegły końca ferie zimowe, a wraz z nimi tygodniowe zajęcia przygotowane dla najmłodszych Czytelników w filii bibliotecznej w Potaszni. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas w gronie swoich rówieśników.

Pierwszy dzień zajęć to “bałwankowy zawrót głowy”. Choć zima nie dopisała i nie udało się ulepić śniegowej figurki, to użyliśmy wyobraźni i stworzyliśmy bałwankowe postacie z tekturowych rolek.
Kolejnego dnia zajęć przypadało święto wszystkich zakochanych. Dzieci wykonały walentynkowe magnesy z koralików do prasowania. Pozostały czas upłynął na “bibliotecznym planszówkograniu”.
Na półmetku spotkań feryjnych uczestnicy wykonali bajkowe łapacze snów, które przyozdobiły postaciami księżniczek i książąt.
“W karnawale czas na bale”, takie hasło przyświecało nam przedostatniego dnia zajęć. Dzieci przygotowały maski karnawałowe w kształcie kota, a po pracy przyszedł czas na muzykę i zabawę. Ostatniego dnia ferii postawiliśmy na odpoczynek w miłym, kocim towarzystwie i obejrzeliśmy w “bibliotecznym kinie” fragmenty wszystkim znanej opowieści o “Kocie w butach”.
Dziękujemy młodym Czytelnikom za udział w zajęciach.

Możesz również polubić…

Skip to content