BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

Przed nami Tydzień Bibliotek – ważne wydarzenie w życiu każdej biblioteki. To już XIX edycja tej ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek.
Hasło tegorocznego tygodnia brzmi „Biblioteka- świat w jednym miejscu” i „…odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść do biblioteki – i można być tu, a zarazem wszędzie. To tu zebrana jest wiedza o wszystkim. W bibliotece można szukać odpowiedzi na pytania o literaturę i fizykę kwantową, o historię świata i wędkarstwo, o zmiany klimatyczne i twórczość El Greco. I żadne z tych pytań nie pozostanie bez odpowiedzi”.
Nasza biblioteka po raz kolejny włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek, przygotowując szereg wydarzeń promujących czytelnictwo. Szczegółowy plan wydarzeń na plakacie.