Jubilat miś

Szanowny Jubilat Miś Pluszowy przyjmuje dziś gości w bibliotekach i przedszkolach na całym świecie. Nie mogło być inaczej także w naszej sułowskiej filli bibliotecznej. Sześciolatki przyszły ze swoją wychowawczynią panią Anitą Stasiewicz i przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, aby razem z Niedźwiadkiem Tadziem mogły świętować kolejne urodziny. Wszyscy wiemy, że Miś Pluszowy nie jest taką zwykłą, pluszową zabawką. Jest towarzyszem zabaw i powiernikiem największych sekretów i tajemnic. „Taki miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz”. Misie darzymy miłością, nadajemy im imiona, a one… One po prostu zawsze są i czekają na nas cierpliwie. Dzieci wraz ze swoimi misiami, bardzo aktywnie uczestniczyły w “misiowych” zajęcia: odpowiadały na pytania i zagadki, śpiewały i tańczyły. Wspólnie przypomnieliśmy sobie różnych misiowych bohaterów z książek i filmów dla dzieci. No bo któż z nas nie zna Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Collargola czy Misia Yogi? Na zakończenie zajęć, uczestnicy otrzymali kolorowanki z wizerunkiem pluszowego misia i zrobili sobie wspólną, pamiątkową fotografię.