Spotkanie z biblioteką

W środę, 23 października, czatkowicką filię biblioteczną odwiedzili uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Panią Janina Sobolewska z pobliskiej szkoły podstawowej. Z racji tego, że była to pierwsza wizyta w nowym roku szkolnym na początku przypomnieliśmy sobie zasady panujące w bibliotece. Po małym przypomnieniu nadszedł czas na głośne czytanie. Jeden z uczniów przeczytał na głos fragment książki Marka Krajewskiego pt. „Koniec świata w Breslau”. Książka bardzo zaciekawiła szóstoklasistów, dlatego jeden z ochotników wypożyczył książkę do domu składając obietnicę, że przeczyta ją do końca i na kolejnych zajęciach opowie rówieśnikom co było dalej. Następnie młodzież zmierzyła się z krzyżówką pn. „Spotkanie z biblioteką”. Nasze zajęcia zakończyliśmy łamańcami językowymi.