Indiańską ścieżką – spotkanie z Katarzyną Georgiou

7 października uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z niezwykłym gościem. Otóż na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Miliczu do Sułowa przybyła poetka, autorka wielu książek i podróżniczka, pani Katarzyna Georgiou. Tematem spotkania było życie i zwyczaje Indian kanadyjskich. Pani Katarzyna przez kilkanaście lat mieszkała w Kanadzie, gdzie zetknęła się z kulturą rdzennych mieszkańców tych ziem. Ich życie codzienne, zwyczaje i wierzenia do tego stopnia zafascynowały pisarkę, że postanowiła przybliżyć je swoim czytelnikom i napisała na ten temat książkę. Na spotkaniu z sułowskimi czytelnikami, pani Katarzyna z wielkim zacięciem opowiadała o Kanadzie i jej pierwszych mieszkańcach, którzy w odróżnieniu od Indian w USA, nie zostali zepchnięci przez kolonizatorów na margines życia społecznego. Swoją prelekcję wzbogaciła prezentacją oryginalnych przedmiotów codziennego użytku, przywiezionych prosto z indiańskiej wioski. Czegóż tam nie było: odzież i buty uszyte ze skór zwierząt, instrumenty, talizmany, wyprawiane skóry zwierząt .Dzieci nauczyły się także kilku słów w języku Indian. Na zakończenie nastąpiła prezentacja dorobku literackiego pisarki, głównie literatury dziecięcej. Dwie godziny lekcyjne minęły bardzo szybko i nie sposób było się w tym czasie nudzić, a wiedza przekazana w tak ciekawy sposób, z pewnością jest łatwiejsza do przyswojenia.