Wspólne czytanie katarynki

Wspólne czytanie, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Nic tak nie rozwija wyobraźni jak książka przeczytana razem. Dlatego od września Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej bibliotece wznawia spotkania z czytelnikami w Domu Pomocy Społecznej w Miliczu. Spotkania te mają na celu promocję czytelnictwa wśród osób starszych, są też okazją do przypomnienia sobie klasyków literatury polskiej. Cykl spotkań, które rozpoczęliśmy zainspirowany jest tegoroczną ósmą już odsłoną akcji Narodowe Czytanie. Do wspólnego głośnego czytania „KATARYNKI” – Bolesława Prusa zaangażowaliśmy panią Grażynkę, pana Jerzego oraz panią Agnieszkę z działającej przy DPS-ie biblioteki. Wszystkich zachęcamy do przeczytania tej lektury, ponieważ potrafi chwycić za serce. Ta wzruszająca historia przedstawia nam obraz człowieka, który dla dobra niewidomej dziewczynki, zmusza się, aby znosić coś czego szczerze nie cierpi. Taka postawa głównego bohatera, pana Tomasza, może być wzorem do naśladowania dla współczesnego pokolenia. Zmieniły się czasy, ale problematyka tego utworu jest wciąż aktualna.