„Ferie jak z bajki” w Oddziale Dziecięcym naszej biblioteki!

W drugim tygodniu ferii, kilkunastoosobowa grupa młodych Czytelników, uczestniczyła w zajęciach, odbywających się w naszej bibliotece. Zamiast siedzieć w domu, dzieciaki postanowiły spędzić ten czas przy wspólnej zabawie. Wiadomo, razem weselej! Najwięcej czasu spędziliśmy przy budowie miasta z kartonu. Było naprawdę kolorowo, ponieważ kartony malowaliśmy farbami. 21 lutego obchodzono „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, mimo, że był to czas wolny od nauki, nawiązaliśmy do tego tematu, ponieważ zawsze i wszędzie mówić i pisać poprawnie należy. Z kolorowych włóczek powstały piękne, wełniane pieski, które oczywiście powędrowały z uczestnikami zajęć do ich domów. Zmierzyliśmy się również z zawiłą historią komiksów, któż z nas nie pamięta Tytusa, Romka i Atomka? Był także dzień słodkości, wspólnie zrobiliśmy przepyszne deserki, proszę nam wierzyć, były bardzo smaczne! Dzień ostatni przyniósł nam trochę wytchnienia, z popcornem w ręku, siedząc lub leżąc na kolorowych matach, obejrzeliśmy piękną bajkę. A na zakończenie zajęć pograliśmy w gry planszowe. Koniec ferii, więc trzeba było „rozruszać umysł” po tak słodkim lenistwie. Dziękujemy za tak miło spędzony czas! Zapraszamy młodych Czytelników do biblioteki dziecięcej, świat bajek czeka na Was!