Kolorowe ferie w Gądkowicach

W pierwszym tygodniu ferii zimowych filia biblioteczna w Gądkowicach zaprosiła swoich młodych Czytelników na zajęcia pt. „Kolorowo w bibliotece”. Na uczestników czekały zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy. Tydzień rozpoczęliśmy od malowania metodą pouringu, polegającą na rozlewaniu i rozdmuchiwaniu farby, co sprawiło wszystkim wiele frajdy, ponieważ wyszły z tego nie tylko ciekawe obrazy, ale też można było trochę się przy tym pobrudzić. Kolejny dzień to tzw. string art, czyli obrazy z gwoździ i wełny, które również rozruszały wyobraźnię naszych małych Czytelników. W środę przyszła pora na gry planszowe i fragmenty filmu „To nie wypanda”, które rozbawiły wszystkich do łez, natomiast czwartek był dniem quillingu. Mozolne zwijanie umilało opowiadanie zabawnych historii, a chociaż quilling do prostych nie należy, to wszyscy poradzili sobie z nim bez problemu. Piątek, ostatni dzień, upłynął na pracach miniaturowych, czyli lepieniu z modeliny kolczyków i zawieszek, które oczywiście, biorąc pod uwagę niezwykłe umiejętności naszych młodych Czytelników, okazały się małymi dziełami sztuki.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Wracamy do zajęć szkolnych. Na kolejne spotkania w bibliotece zaprosimy już niebawem…a tymczasem zapraszamy po książki, które czekają na młodych Czytelników. Zapraszamy.