Czytelniczy Klub Seniora

W czwartkowe przedpołudnie, 2 lutego w bibliotece Domu Pomocy Społecznej w Miliczu miało miejsce spotkanie Czytelniczego Klubu Seniora. Tematem wiodącym były wyznania i uczucia jakie w dawniejszych latach pisywały do siebie bliskie sercu osoby.

Para znanych literatów wpisała się idealnie w nasz temat. Mowa tu o poetce Wisławie Szymborskiej i pisarzu Kornelu Filipowiczu. Książka “Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy” stanowi fantastyczną lekturę piszącej do siebie pary. W listach bohaterowie opisywali swoje uczucia, przeżycia, humory i troski, jakie im towarzyszyły w codziennym dniu. Ich uczucie do siebie łączyło i spajało właśnie słowo pisane.

“Najlepiej w życiu ma Twój kot, bo jest przy Tobie”- pisała z Zakopanego przyszła noblistka, Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza.

Historia tej pary pobudziła zmysły naszych klubowiczów i wymieniliśmy się wrażeniami, jak to kiedyś przelewało się na papier uczucia do miłości swojego życia.

Na koniec wysłuchaliśmy utworu Sanah pt. “Nic dwa razy”. Piosenka zawiera słowa znanego wiersza polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, w którym ukazała miłość i towarzyszące jej przemijanie.

Możesz również polubić…

Skip to content