“Naszyjnik pamięci”

10 maja, z okazji trwającego właśnie “Tygodnia Bibliotek”, nasi najmłodsi Czytelnicy obejrzeli bajkę pt. „Naszyjnik pamięci” w wykonaniu teatru Kokon z Krakowa. Mali widzowie w dużym napięciu śledzili losy zamienionego w kruka księcia próbującego odnaleźć siostrę i przerwać klątwę złego czarodzieja. Spektakl pn. “Naszyjnik pamięci” to opowieść, która przeniosła dzieci w magiczny świat teatru, podczas którego aktorzy angażowali Tygryski i Liski do czynnego uczestnictwa w przedstawieniu. Spotkanie było też świetną zabawą pobudzającą ich wyobraźnię i kreatywność. Przedstawienie miało również na celu przypomnienie najmłodszym o zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi, a także o sile miłości i wsparciu rodziny.

Tego dnia, teatr Kokon dał trzy przedstawienia dla naszych Czytelników. Spektakl obejrzeli mali widzowie w naszych filiach bibliotecznych w Potaszni, Dunkowej oraz w Szkole Podstawowej w Czatkowicach.