Karolina Rudak z prezentacją debiutanckiej powieści

W piątkowy wieczór, 14 kwietnia w naszej bibliotece miało miejsce spotkanie autorskie Pani Karoliny Rudak, na które tłumnie przybyli bliscy, znajomi, przyjaciele autorki oraz czytelnicy biblioteki.

Pani Karolina na co dzień mieszka w Niesułowicach, jest młodą, początkującą pisarką, która w marcu tego roku wydała swoją debiutancką powieść zatytułowaną „Porwana”.

„Porwana” to pierwsza część trylogii, która początkowo ukazała się w czytelni internetowej Wattpad, a po zdobyciu sporej ilości pozytywnych recenzji, ukazała się nakładem Wydawnictwa Nocą w formie tradycyjnej książki papierowej.

Podczas spotkania Pani Karolina opowiadała o tym, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, o trudnościach, z jakimi muszą borykać się dziś autorzy, aby przebrnąć przez mozolny proces związany z poszukiwaniem wydawcy. Pytana o pomysł na fabułę książki przyznała, że inspiruje się głównie filmami i że od zawsze fascynował ją motyw porwań i uprowadzeń. Mówiła o tym, że czasami pojawia się niemoc twórcza, którą zwyczajnie trzeba przeczekać. Zdradziła, że kolejne dwie części trylogii już czekają na druk i że może w przyszłości sięgnie też po inne gatunki literackie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, że bohaterka książki, 16-letnia Cassandra to postać w dużej mierze wzorowana na samej autorce.

Pani Karolina jest tegoroczną maturzystką i za najważniejszy cel na chwilę obecną uznała zdanie egzaminu dojrzałości, który pozwoli jej podjąć dalsze życiowe decyzje. Przyznała, że myśli o studiach edytorskich i pracy w sektorze wydawniczym.

Pani Karolinie serdecznie dziękujemy za spotkanie autorskie, gratulujemy udanego debiutu literackiego i życzymy rzeszy oddanych, wiernych czytelników, nieustającej weny twórczej i z niecierpliwością czekamy na kolejne książki.

Pierwszą część trylogii „Porwana” można wypożyczyć we wszystkich placówkach biblioteki. W milickiej bibliotece można również zakupić egzemplarz książki.

Możesz również polubić…

Skip to content