ACADEMICA – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Przypominamy, iż za pośrednictwem naszej biblioteki można korzystać z zasobów cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA udostępnianych przez Bibliotekę Narodową. Dzięki projektowi ACADEMICA Czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 3 600 000 publikacji.

Academica rejestruje i udostępnia książki, czasopisma, zeszyty naukowe uczelni wyższych, recenzje, artykuły, pocztówki, fotografie, mapy i atlasy. Najnowsze wydania podręczników akademickich, numery fachowych czasopism specjalistycznych, a także teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne w różnych językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i innych.

Ogólne zasady korzystania z systemu Academica w Bibliotece Publicznej w Miliczu:

• Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni naszej biblioteki.
  • Bezpłatnej rejestracji Czytelników dokonują bibliotekarze.
  • Po zarejestrowaniu w systemie Czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe. Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu.
  • Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje, nie ma możliwości pobierania ani drukowania przeglądanych materiałów.
  • Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica pod linkiem:

TERMINAL ACADEMICA DOSTĘPNY JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI.