Zakończenie Tygodnia Bibliotek

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, dziś w filii bibliotecznej w Potaszni, spotkaliśmy się aby porozmawiać o haśle tegorocznego tygodnia, które brzmi “Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Dzieci starały się wytłumaczyć, co rozumieją przez to hasło. Wspólnie ustaliliśmy, że książki, które można znaleźć w bibliotece, a właściwie ich treść, może przenieść nas w każde miejsce na świecie i dostarczyć nam wiedzy na każdy temat. A co jest niezbędne przy czytaniu książek? Oczywiście zakładki. Dlatego, w drugiej części spotkania, dzieci wykonały piękne, motylkowe zakładki do książek. Miejmy nadzieję, że będą z nich codziennie korzystać, czytając książki, które wypożyczą w naszej filii bibliotecznej. Serdecznie zapraszamy!