Wycieczka do wioski indiańskiej

12 sierpnia, 42 osobowa grupa najmłodszych czytelników milickiej biblioteki oraz filii bibliotecznych odwiedziła Westernland, wioskę indiańską w Józefowie. Wyjazd ten miał charakter edukacyjno – rekreacyjny. Stara osada z Dzikiego zachodu to miejsce z klimatem, stare wozy indiańskie, tipi z malowidłami scen z życia Indian, łapacze snów, łuki i wiele innych przedmiotów z tamtych czasów zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Milusińscy rozpoczęli swoją przygodę od spotkania z Sheriffem, który krótko przedstawił zasady rządów w tej osadzie. Tor przeszkód czyli huśtające mosty i kładki okazały się dla zwiedzających łatwą barierą do przejścia. Następnie wszyscy chętni spróbowali swoich sił w płukaniu cennego kruszcu metalową misą. Rezultat średni, złoto zostało w wiosce indiańskiej. Rzut tomahawką, kapeluszem i podkową to następna zabawa, w której wzięli udział uczestnicy wycieczki. Mistrzynią rzutów została Zosia, na trzy rzuty, trzy trafienia. Brawo dla Zosi! Wszyscy chętni wzięli udział w zawodach przeciągania liny i dojenia krów. Śmiechu było co niemiara. Ostatnią atrakcją wycieczki były dmuchańce. Dzieciaki chętnie skorzystały z tej formy zabawy. W przerwie zmagań, na dzieci czekał posiłek, kiełbaski z grilla i chlebek. Do Milicza wrócili wszyscy z uśmiechem na twarzy, może troszeczkę zmęczeni po całym dniu pozytywnych wrażeń.