Hece w bibliotece

W dniach 12-16 lipca w filii bibliotecznej w Gądkowicach odbyły się zajęcia wakacyjne, które przebiegały pod hasłem „Hece w bibliotece”. Pierwszego dnia młodzi uczestnicy z koralików, pomponów i wełny zrobili piękne łapacze snów, które z pewnością będą ozdabiać każdy dziecięcy pokój. Kolejnego dnia przyszła pora na „lato w słoiku”, czyli małe morskie światy, w których wśród wodorostów zamieszkały plastelinowe ryby, żółwie czy syreny. W środę przyszedł czas na trochę odpoczynku i wakacyjny seans filmowy. Spośród kilku propozycji dzieci wybrały „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, bajkę, która rozbawiła wszystkich do łez, natomiast w czwartek z brystolu i cekinów każde dziecko zrobiło dla siebie kolorową i idealną na letnie dni czapkę z daszkiem. W piątek, ostatniego dnia zajęć, przyszła pora na malowanie kamieni, które najczęściej zamieniały się w sowy i pingwiny, ale też morskie krajobrazy. Codziennie nie brakowało również czasu na malowanie kredą, quizy, czy granie w ulubione gry, które wszystkim dzieciom sprawiały wiele radości.