Pierwsze zajęcia w bibliotece

W środowy poranek, 9 października, do milickiej biblioteki zawitali podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wraz z opiekunkami: panią Izą i panią Natalią. Były to pierwsze zajęcia cykliczne, podczas których uczestnicy zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece, a także dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby dostać kartę biblioteczną i móc wypożyczać książki. Goście z ciekawością zajrzeli też do oddziału dziecięcego, z którego nie mieli ochoty wychodzić, przeglądając z zaciekawieniem kolorowe książki i opowiadając z przejęciem o swoich zainteresowaniach. Po zwiedzeniu biblioteki grupa udała się do czytelni, gdzie czekała na nich prezentacja multimedialna związana z biblioteką i książką. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem włączali się do rozmowy dotyczącej wyświetlanych slajdów. Na koniec spotkania były jeszcze łamigłówki i prace plastyczne o tematyce jesiennej. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale już niedługo znowu się zobaczymy na kolejnych zajęciach.