Warsztaty czerpania papieru

10 maja, w naszej bibliotece, odbyły się warsztaty czerpania papieru. Temat bliski każdemu Czytelnikowi, bo bez tego materiału nie byłoby przecież książek!

Uczestnicy warsztatów mieli przyjemność przenieść się w dawne czasy i zgłębić tajniki związane z czerpaniem papieru i jego ozdabianiem. Firma “Kalander” z Gliwic, przygotowała dla uczestników dwa stanowiska. Na pierwszym z nich, każdy uczeń własnoręcznie czerpał papier z użyciem starej kadzi, drewnianej ramki, sita, prasy i filcowych zakładek. Na drugim stanowisku, każdy uczestnik miał okazję przybić lakową pieczęć ze swoim inicjałem, a następnie z wykorzystaniem gęsich piór i kałamarzy, napisać swoje imię lub krótki tekst. Warsztaty przeprowadzone perfekcyjnie i do tego z dużą dawką humoru. Dzieci uradowane i zadowolone, z własnoręcznie zrobionymi pracami, wróciły do szkoły, by tam pokazać koleżankom i kolegom “dzieło swoich rąk”.

Warsztaty czerpania papieru odbyły się w ramach XX Tygodnia Bibliotek. W zajęciach udział wzięło pięć grup dzieci klas I-III z milickich szkół podstawowych.

Możesz również polubić…

Skip to content