Biblioteczna krzyżówka

,,Krzyżówka biblioteczna łatwiejsza niż myślisz”- tak zatytułowane były zajęcia, dla klas drugich, w sułowskiej filii bibliotecznej. Na początek dzieci wysłuchały opowiadania Agnieszki Antosiewicz pt. ,,O żółwiku Jasiu”. Mądre i pouczające w swej treści opowiadanie, dało początek rozmowie o tym, co w życiu ważne i bezcenne, o przyjaźni i szacunku. Następnie, już przy czytelnianych stolikach, uczniowie zmierzyli się z krzyżówkowymi zadaniami. Jak się okazało, ,,nie taki diabeł straszny”. Aby przedłużyć nieco gimnastykę szarych komórek, postanowiliśmy pobawić się trochę cyferkami. I tu przydała się wyobraźnia. Cyfry przemieniły się w przeróżne figury. Był skorpion, paw, mysz, motyle i wiele, wiele innych. Ograniczała nas tylko fantazja. Później można było wypożyczyć interesujące książki, a zajęcia zakończyła wspólna fotografia.