„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Rozpoczynamy kolejną edycję kampanii „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z naszych bibliotek, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. W tym roku rozdajemy zupełnie nową książeczkę pt. „Krasnal w krzywej czapce”. Mogą ją otrzymać dzieci w wieku przedszkolnym, nawet jeśli brały udział we wcześniejszych edycjach akcji. Zapraszamy także dzieci z Ukrainy, które po zapisaniu się do biblioteki otrzymają wyprawkę w wersji polsko-ukraińskiej.

Bezpłatne Wyprawki Czytelnicze czekają na małych Czytelników w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Miliczu oraz w naszych placówkach filialnych  w Sułowie, Czatkowicach, Gądkowicach, Potaszni oraz Dunkowej.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”  realizowany jest przez Instytut Książki.