Dzień Głośnego Czytania w Sułowie

29 września to Dzień Głośnego Czytania. W sułowskiej filii bibliotecznej odbyło się ono w trzech etapach. O poranku bibliotekę odwiedziła klasa 2 z wychowawczynią panią Elą. Wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie o odwadze, autorstwa Marka Michalaka.  Uczniowie, jak zwykle skorzystali z okazji, aby wymienić przeczytane książki na nowe. Głośne czytanie celebrowaliśmy także w Oddziale Przedszkolnym. Maluszki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Tuptusiu, a w nagrodę za uwagę, otrzymały kolorowankę z jego podobizną. Dodatkową atrakcją były mini książeczki, które dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem.

Ostatnim etapem świętowania było spotkanie „Przepiśnika”. Tutaj królowała już literatura dla starszej młodzieży. Przy kawie i słodkościach rozmawiałyśmy nie tylko o książkach, ale jak zawsze również o kulinariach.