WAKACYJNE PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE

Witamy Naszych Czytelników w piękny ☀️ słoneczny dzień. Wakacje to doskonały czas, kiedy nadrabiamy wszystkie zaległości, także te związane z czytaniem. Dlatego dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu na letnią lekturę, proponujemy cotygodniowy cykl WAKACYJNYCH 🌞⛱ nowinek książkowych.
Dzisiejsze propozycje to dwie polskie powieści z gatunku literatury kryminalnej i obyczajowej.
✅Taki krótki urlop – nowa wspólna powieść najpopularniejszego polskiego duetu pisarskiego Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego.
Bohaterowie powieści Aleksandra i Joachim, kardiolodzy z Warszawy, przyjeżdżają do Sopotu na spontaniczny, niedługi urlop. Jednak już pierwszego dnia ich pobytu wydarza się coś, co zamienia ich miły, wymarzony wypoczynek, w dramat, by nie powiedzieć – w horror.
Najpierw zupełnie przypadkowo widzą morderstwo, a gdy chcą złapać trochę snu, żeby zastanowić się na trzeźwo i spokojnie nad tym, co widzieli, ktoś wdziera się do ich pokoju i porywa Olkę. Joachimowi udaje się odbić dziewczynę i obydwoje uciekają furgonetką porywaczy.
Niestety fatalny ciąg zdarzeń sprawia, że zostają uznani za płatnych zabójców. Muszą jak najszybciej wybrnąć z tarapatów, w jakie się wplątali.
✅Druga propozycja to książka Diany Brzezińskiej, która prezentuje porywający początek swojego nowego cyklu! Książka “Nie dopniesz swego” jest historią dwójki osób o mocnych charakterach, które łączą siły, by odkryć skrywaną prawdę!
Przed prokurator Sawicką pierwsze zadanie. Dowiaduje się, że niedaleko znaleziono tajemnicze przedramię. Śledczy podejrzewają, że należy do męża innej prokurator – kobiety wyjątkowo cenionej i szanowanej. Wydaje się, że szybkie rozwiązanie tej przedziwnej sprawy nie jest kobiecie na rękę. Sawicka nie chce jednak pozwolić, by zbrodnia uszła komukolwiek na sucho. Chce dowiedzieć się, co kryje się za tym makabrycznym znaleziskiem – nie dba o to, że narazi się przez to lokalnemu autorytetowi.
W śledztwie wspiera ją Rafał Michalski. Mężczyzna nie popiera tego, że Gabriela potrafi łamać prawo, by odkryć to, czego szuka. Sam dba zawsze o to, by jego zachowanie było nienaganne. Ona za to zmaga się ze swoją przeszłością, która uczyniła ją twardą i odporną na wszystkie uczucia – już dawno wyzbyła się swojej wrażliwości. Różni ich niemal wszystko, ale oboje wierzą w to, że ich obowiązkiem jest wyjaśnienie tej sprawy, by sprawiedliwość mogła w końcu zatriumfować. Czy uda im się rozwikłać tę zagadkę?
Opis pochodzi od wydawcy.
Zapraszamy do Wypożyczalni dla dorosłych.

Możesz również polubić…

Skip to content