Szacunek

“Szacunek to sposób, w jaki powinniśmy traktować siebie i innych”, takie motto przyświecało dzisiejszej rozmowie z pierwszoklasistami, w naszej filii biblioteczej w Sułowie. Kanwą do tej dyskusji było opowiadanie ze zbioru: ,,Opowieści o tym, co w życiu ważne” Marka Michalaka. Bardzo mądre wnioski dzieci wyciągnęły z tej lektury np: nie traktujemy kogoś z szacunkiem, jeżeli przezywamy go lub obgadujemy, odchodzimy, kiedy do nas mówi, niszczymy jego własność lub zaglądamy do jego telefonu bez pozwolenia. Drugim etapem bibliotecznej wizyty było oczywiście wybieranie książek. 📚 😊 To jest zawsze ulubione zajęcie małych Czytelników. Zaopatrzonym w ,,życiowe mądrości” i nowe książeczki, dzieciom życzymy udanych, bezpiecznych i ,,zaczytanych” wakacji!!