Sposób na wakacyjną nudę

Przez tydzień, w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Miliczu odbywały się wakacyjne zajęcia pn. „Sposób na nudę”. Dwunastoosobowa grupa młodych Czytelników starała się spędzić ten czas wspólnie, bo wiadomo, że „razem weselej”! W pierwszym dniu dzieciaki tworzyły z piankoliny różne figury. Ta kolorowa, kuleczkowa masa piankowa okazała się super kreatywną zabawą dla naszych milusińskich. Powstały również „Pocztówki z wakacji”. Dzieci wykorzystały do prac farby plakatowe, skrawki materiałów i guziki. Jeden dzień zajęć to robienie naturalnych mydełek. Każdy uczestnik zajęć zrobił ich aż pięć, przewodził zapach kwiatów, roślin i kawy. Było naprawdę pachnąco. Dobra zabawa to podstawa w czasie wakacji, ale korzystając z okazji, że zajęcia odbywały się w bibliotece, przemyciliśmy trochę zabawy z literaturą. Odbyły się zajęcia pn. „Podróże małe i duże”. Każde dziecko musiało wyszukać w książkach bibliotecznych, kilka ciekawostek na temat Włoch. Podsumowując temat, cała grupa wybrała się na pyszną pizzę do Milano, a później na długi spacer do parku. Wakacje to przede wszystkim kolory lata, dzieci próbowały „zatrzymać je” w domowych eksperymentach. Wulkan, tęczowy talerz, burza w słoiku to właśnie to, co podobało się najbardziej. Cieszymy się, że po wielu miesiącach przerwy, mogliśmy umilić czas naszym małym czytelnikom kilka wakacyjnych dni. Choć zajęcia już się skończyły zapraszamy milusińskich do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.