Kreatywne wakacje w Czatkowicach

W dniach od 12 do 16 lipca 2021 filia biblioteczna w Czatkowicach zorganizowała warsztaty wakacyjne dla dzieci. Każdego dnia odbywały się zajęcia o innej tematyce. Pierwszego dnia nasza czytelnia przemieniła się w salę chemiczną i mali chemicy eksperymentowali. Następnego dnia z zebranych skarbów natury stworzyliśmy wakacyjne pocztówki z wakacji w formie Mandali. Środa była dniem baniek mydlanych, w tym dniu puszczaliśmy małe i duże bańki mydlane, ale nie tylko, bo przecież z bańkami jest świetna zabawa przekonaliśmy się o tym malując pianą oraz robiąc pieniste węże. Kolejnego dnia uzbieraliśmy kamienie, które posłużyły nam do opowiadania kamiennych opowieści i przygotowania kamiennych lampionów DIY. Ostatniego dnia były gry i zabawy zespołowe, było dużo emocji i dużo śmiechu. Kreatywne wakacje w bibliotece cieszyły się dużą popularnością, każdego dnia biblioteka była pełna dzieci.