Mała Książka – Wielki Człowiek

Od 1 października Biblioteka Publiczna w Miliczu rozpoczyna drugą edycją projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Tym razem do udział w projekcie zapraszamy dzieci urodzone w latach 2014-2017. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko urodzone w latach 2014 – 2017, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „ Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki ” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Zapraszamy wszystkich rodziców wraz ze swoimi pociechami (urodzonymi w latach 2014-2017) do biblioteki w Miliczu oraz naszych filii bibliotecznych w Sułowie, Czatkowicach, Gądkowicach, Potaszni oraz Dunkowej po odbiór bezpłatnych Wyprawek.