Podróż do krainy baśni

Dnia 25 października do biblioteki zawitała grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego w Miliczu na czele z panią Elżbietą Bienkiewicz. Przedszkolaki przybyły aby wspólnie świętować “Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”, który przypada 5 listopada. Grupa dzieci pod nazwą „Sówki” wyruszyła w magiczną podróż do krainy baśni, odwiedzając bajkowe postacie. Przypomnieliśmy sobie wspólnie o ulubionych bohaterach, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Każdy miał szansę opowiedzieć jaką najbardziej lubi postać z bajki. Przyszedł również czas na wysłuchanie opowieści o “Sinbadzie Żeglarzu” i jego wyprawach na bezludne wyspy. Po przeczytaniu opowieści okazało się, że i w tej grupie przedszkolaków znalazłoby się kilku śmiałków, którzy chętnie wybraliby się w podróż w poszukiwaniu przygód. Oprócz czytania dzieci rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Uśmiechnięte i radosne pożegnały się z biblioteczną kraina bajki obiecując następne, szybkie odwiedziny.