Święto ziemniaka w Gądkowicach

W czwartek, 17 października, nasza filia biblioteczna w Gądkowicach zaprosiła wszystkich młodych czytelników na coroczne święto Pieczonego Ziemniaka. Jak zwykle rozpoczęliśmy je od małej rywalizacji. I tak w trzech kategoriach wiekowych uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rzucie beretem, rzucie na odległość, rzucie do celu czy slalomie na czas z ziemniakami w roli głównej. Po rywalizacji przyszedł oczywiście czas na odpoczynek i zajadanie się pieczonymi w ognisku ziemniakami i jabłkami, które jak co roku znikały w oka mgnieniu. A na sam koniec przyszła pora na ostatnią tego dnia konkurencję – wybór najmniejszego ziemniaka. Choć najmniejszych ziemniaków było naprawdę sporo, to bezkonkurencyjnie wszystkich uczestników pokonała Oliwia przynosząc ziemniaka mniejszego od ziarenka grochu. Chociaż śmiechów i rozmów przy ognisku było wiele, to niestety w końcu wszyscy musieli się pożegnać, jednak bez wątpienia nasi mali czytelnicy spotkają się ponownie na kolejnych bibliotecznych zajęciach.