Skoczne Żabki odwiedziły filię w Czatkowicach
W środę, 4 marca, w filii bibliotecznej w Czatkowicach gościliśmy przedszkolaki z grupy „Skoczne Żabki”. Spotkanie upłynęło pod znakiem zbliżającej się wiosny, dlatego wspólnie z dziećmi szukaliśmy jej pierwszych oznak.
Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem ptaków, które wracają do nas wiosną, a także z quizem dotyczącym pierwszych wiosennych roślin. Okazało się, że mali uczestnicy doskonale znają wiele cebulowych kwiatów i chętnie dzielili się swoją wiedzą.
Podczas części plastycznej dzieci wykonały piękne krokusy wyklejane plasteliną. Nie zabrakło również czasu na wspólne czytanie. Dużo radości sprawiła przedszkolakom czytanka, w której zamiast niektórych słów pojawiały się obrazki – dzięki temu dzieci mogły aktywnie włączać się w opowieść. Na zakończenie spotkania był czas na książkobranie oraz ruchową zabawę „Skoczne żabki”, która – zgodnie z nazwą przedszkolnej grupy – sprawiła wszystkim mnóstwo radości. Dziękujemy za wspólnie spędzony, pełen uśmiechu i wiosennej energii czas.
























